Jaro v Kodani

Hlavními lákadly Kodaně jsou Legoland, malá mořská víla, pivovar Carlsberg a Vikingové. Máme pro vás radu, jak si užít hlavní atrakce bez turistů. Vyrazte v březnu. Z chladného severského jara strach mít nemusíte.

CopenHot

Ohřejete se v přístavních lázních vytápěných ohněm. Super zážitkem jsou sudy s horkou vodou, pod kterými hoří opravdový oheň. Stojí volně na břehu přístavu a teplota vody se pohybuje okolo 40 stupňů celsia. Až budete dost rozmočeni, najdete tu i sauny, které připomínají obří pivovarské sudy, odkud budete mít perfektní výhled na přístav a město. Dobrou zprávou je, že sem můžete vzít i děti. Více informací najdete zde.

Za návštěvu stojí i muzeum vikingských lodí. Muzeum není přímo v Kodani, najdete ho v historickém městečku Roskilde, 25 minut od Kodaně. V muzeu nakouknete do života Vikingů, kteří se stali symbolem skandinávských zemí a budete ohromeni při pohledu na pět vikingských lodí, které se dochovaly dodnes. Více o muzeu najdete zde.

Tipy na ubytování!

Nová budova a&o Hostels Nørrebro ve stejnojmenné umělecké čtvrti Nørrebro upoutá svým designem „next generation“.

Druhým skvělým místem v Kodani je a&o Hostel Copenhagen Sydhavn, který najdete jen dvě zastávky od hlavního nádraží. Ceny a více informací najdete zde.